Такелажне обладнання - механізми для надійного та безпечного переміщення важкого, великогабаритного вантажу з нестандартними формами. Вибір обладнання для такелажу залежить від розмірів, ваги та об'єму переміщуваних вантажів.
Однією з особливостей використання такелажного обладнання є можливість взаємодоповнювати різні види механізмів для транспортування вантажів.
Для кожного типу агрегату встановлена номінальна вантажопідйомність. При переміщенні вантажів, вага яких перевищує встановлені норми, можна використовувати кілька механізмів одночасно. При цьому створюється такелажна система або комплекс.
В даний час такелажні системи є необхідними в будь-якому виді діяльності та в різних сферах: застосовується від металургійної промисловості до харчової.
Дуже часто виникає необхідність переміщення важкого або великогабаритного вантажу. Особливо це актуально для складських майданчиків, виробництв та інших підприємств, на яких неможливо або недоцільно використання вилочних навантажувачів та іншої складської техніки. Вихід із такої ситуації - такелажні платформи.
Такелажна платформа - підкатна опора, призначена для переміщення вантажу на відкритих і закритих майданчиках. Роликова платформа являє собою вантажний майданчик, виготовлений зі сталі і оснащений роликами для переміщення.
Пересувні ролики розрізняють за: вантажопідйомністю, кількістю роликів, матеріалом коліс, діаметром і шириною роликів.
Вантажопідйомність платформи - вага переміщуваного вантажу, на який розраховано пристрій. Але якщо потрібно перемістити вантаж, який перевищує за вагою вантажопідйомність платформи, то використовують декілька платформ, вантажопідйомність яких в сумі дорівнює або перевищує вагу вантажу.
Ролики для такелажних платформ виконуються з різних матеріалів, в залежності від умов експлуатації вантажу: гума, поліуретан, нейлон, метал.
Гумові і поліуретанові ролики підійдуть для роботи в місцях з нерівним покриттям, а нейлон і метал на гладкі та рівні поверхні, забезпечуючи плавний хід платформ.
Кількість роликів на платформі, впливає на рівномірність розподілу ваги вантажу по конструкції платформи. Чим більше роликів - тим рівномірніше розподіляється вага по платформі і полегшується її переміщення.
Такелажні візки завдяки можливості регулювання і об'єднання модульних конструкцій в один вузол - досить універсальне обладнання для переміщення різнотипних вантажів.
Поверхня всіх такелажних платформ оснащена гумовим покриттям, яке забезпечує надійне зчеплення опори з вантажем.
Переміщення вантажу на платформу здійснюється за допомогою такелажного лома, який представляє собою металевий важіль, оснащений захватом і двома роликами: працівник піднімає край вантажу і під нього заїжджає такелажна платформа для подальшого транспортування в призначене місце.
Такелажні ломи - це механізми, дуже прості у використанні, але, тим не менш, дуже ефективні в тих випадках, коли потрібно перемістити вантаж на коротку відстань.
Ролики виконують кілька функцій: є опорою в тому випадку, якщо лом використовується як важіль, і дозволяють тягнути та повертати вантаж. Ролики для великої вантажопідйомності виготовляються з металу.
У комплектації з платформами і візками такелажні ломи утворюють цілу такелажну систему. Вантажопідйомність ломів може бути підвищена за рахунок їх парного використання.
При проведені транспортно-складських (такелажних ) робіт разом з такелажними платформами, ломами для підйому та переміщення габаритних вантажів, використовують домкрати, талі, блоки монтажні, МТМ. Компанія КОЗАК+ пропонує наступні допоміжні пристрої для такелажу:
Домкрат - пристрій, призначений для підняття вантажів при виконанні ремонтних, монтажно-демонтажних, будівельних і інших роботах. Відрізняється компактністю конструкції, простотою в обслуговуванні та надійністю в експлуатації, дозволяючи здійснювати плавний підйом вантажу і його точну зупинку на заданій висоті при невеликому зусиллі.
Гідравлічний - пристрій з низьким підхопленням для підняття, позиціонування обладнання, застосовується в різних областях промисловості і виробництва - від приватних шиномонтажних станцій до великих такелажних компаній.
Принцип роботи: під тиском рідини, яка подається в циліндр за допомогою приводного або ручного насоса, поршень домкрата висувається і піднімає вантаж на потрібну висоту.
Конструкція гідравлічного домкрата
Рейковий - пристрій являє собою важіль, сталеву вантажонесучу рейку, храповий механізм, лапи та гальмівний пристрій.
В основі роботи лежить перетворення фізичного зусилля, прикладеного на важіль, в переривчасто-обертовий рух зубчастого колеса в одному напрямку, який забезпечує храповий механізм (храповик). Довжина рейки характеризує максимальну висоту підйому вантажу, а вантажопідйомність рейкового домкрата визначається тільки його міцністю.
Рейковий домкрат складається із штампованого сталевого корпусу, всередині якого переміщається висувна рейка з зубцями. Внизу на рейці є лапа, за допомогою якої піднімають вантаж. Піднімають або опускають вантаж, обертаючи рукоятку, з'єднану з рейковою системою шестерень. Для утримання вантажу на певній висоті на одній з шестерень встановлено храповик з собачкою.
Рейкові домкрати відрізняються високою ремонтопридатністю, компактністю конструкції, надійністю в експлуатації та простотою в обслуговуванні і дозволяють здійснювати підйом вантажу, його точну зупинку на заданій висоті при відносно невеликому зусиллі.
Таль ручна з ланцюговим урухомником - пристрій для підняття і опускання вантажу за допомогою ручної сили. Пристрій кріпиться на балці, або іншому відповідному місці, складається безпосередньо з механізму підйому і ланцюга з гаком для вантажу.
Застосовується в будівельних, ремонтних, монтажних і виробничих роботах. Таль ручна призначена для підйому, утримання в піднятому положенні й опусканню вантажу відповідної ваги. Тягове зусилля, при піднятті вантажу передається на шестерню з допомогою ланцюга - тому таку таль відносять до моделей із шестерною передачею.
Основними перевагами використання ручних талів є простота монтажу і кріплення, а також відсутність необхідності підключати електрику. Таль являє собою систему шестерень, що дозволяє збільшити зусилля одного оператора в кілька разів для виконання необхідних робіт.
Таль ланцюгова піднімає вантажі за допомогою спеціального гака, який з'єднаний з урухомним ланцюгом. Можна піднімати вантаж на велику висоту, залишаючись безпосередньо внизу, в точці підняття вантажу. Висота підйому обмежена лише довжиною допоміжного ланцюга.
Блок монтажний - пристрій, який використовується в якості підвісного або відвідного блоку, а також складання поліспастів, комплектування вантажопідйомних механізмів з ручним урухомником. Можуть також називатися як вантажні поліспасти.
Головна перевага підйомних блоків - це зменшене тертя, яке при використанні обертових роликів (шківів), розміщених на змащених підшипниках зводиться практично до нуля.
За кількістю роликів вантажопідйомні блоки поділяються на однороликові (одношківні)та двороликові (двухшківні). Монтажні блоки мають відкидну щоку для швидкого встановлення канату.
Блок монтажний з гаком складається із двох металевих щоковин, між якими розміщений ролик. Через нього протягується канат для виконання монтажно-демонтажних, вантажно-розвантажувальних робіт. Перед початком експлуатації пристрій підвішується до балки чи труби за допомогою спеціального гака. Тертьові частини блоку повинні регулярно змащуватися.
Монтажно-тяговий механізм призначений для підйому, опускання й переміщення вантажу по горизонтальній або похилій площині, може бути використаний на будівельно-монтажних роботах при виробництві ремонтних і вантажно-розвантажувальних робіт у різних галузях народного господарства, а також автолюбителями. МТМ має малі габаритні розміри й невелику масу та зручний у роботі в умовах обмеженого простору на великій висоті, може входити в комплект транспортних машин і іншої техніки.
Принцип роботи: канат протягується через тяговий механізм за допомогою двох пар затискачів, які поперемінно затискають і просувають канат в заданому напрямку.
У комплект поставки монтажно-тягового механізму входять: тяговий механізм, канат з гаком і знімна рукоятка.
Зазначені габарити і вага - це параметри товару В УПАКОВЦІ.
Використовуйте ці параметри для визначення місця для перевезення, вартості доставки, умов зберігання на складі, тощо.
Розміри та вага товару БЕЗ УПАКОВКИ зазначені в таблиці ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК.
MAIL.RU, YANDEX.RU, LIST.RU та їм подібні - це інформаційні ресурси кацапської орди.
МИ НЕ ПРИЙМАЄМО ЗАМОВЛЕНЬ З ТАКИМИ АДРЕСАМИ.
Якщо Ви внесли кацапську адресу помилково, замініть її на нормальну.