Зварювачі пакетів та плівок - пакувальне обладнання, призначене для виготовлення пакетів, мішків з полімерного полотна або герметизації готових пакетів.
Зварювачі плівок можуть використовуватися як в побуті, магазинах, ресторанах, так і на малих та середніх підприємствах, тому за виконанням зварювачі поділяються на:
За принципом роботи зварювачі плівок та пакетів бувають:
Конструктивно зварювачі полімерних плівок мають декілька загальних особливостей та можуть оснащуватися різними типами нагрівальних елементів.
За допомогою зварювачів можна швидко виготовити пакет або мішок та сформувати міцний і акуратний шов. Працюють з різними одно- або багатошаровими матеріалами - полімерні (ПП, ПЕ, ПВХ) або металізовані плівки, а також ламінований папір.
Настільні (ручні) зварювачі
Настільні (ручні) зварювачі використовуються на невеликих підприємствах, в магазинах, супермаркетах, побуті. Такі зварювачі мають невелику вагу й габарити, прості в використанні та відрізняються тривалим терміном експлуатації.
У настільних зварювачах герметизація полімерних пакетів та мішків здійснюється вручну за допомогою рухомого притискного важіля або електричної педалі керування, завдяки якій стискаються зварювальні губки. Також у деяких настільних зварювачах герметизація пакетів може здійснюватися автоматично. Для цього потрібно на панелі керування переключитися в автоматичний режим та вказати тривалість циклу.
Підлогові зварювачі
Підлогові зварювачі застосовуються для малого та середнього бізнесу, в торгівлі, на підприємствах з продуктивністю 2000-5000 пакетів за зміну. Підлогові зварювачі оснащені регульованим робочим столом, що дозволяє вертикально розміщувати пакети та мішки при зварюванні. Особливо зручно при герметизації пакетів та мішків з рідинами або сипучими матеріалами.
У підлогових зварювачах процес стискання робочих поверхонь (зварювальних губок) здійснюється за допомогою ножного урухомника (педалі). Це дає можливість оператору працювати із продукцією для пакування двома руками.
Конвеєрні зварювачі
Конвеєрні зварювачі мають широкий спектр застосування - харчова, парфумерна, хімічна, електронна промисловість, пакування медикаментів, чаю, круп, деталей, тощо. В залежності від типу конвеєрного зварювача є можливість запаювати пакети у горизонтальному та вертикальному положенні.
Конвеєрні зварювачі обладнані автоматичним транспортером, що дає можливість безперервно викладати та подавати пакети до зварювального блоку, що в рази збільшує продуктивність пакування. Такий принцип дозволяє робити зварювальний шов необмеженої довжини. Конвеєрний зварювач може використовуватися в складі різних пакувальних ліній.
Пакети з продукцією розміщуються на транспортер і автоматично подаються на зварювальну головку. Після запаювання довільно падають у транспортну тару або знімаються та укладаються для подальшого транспортування. Зварювальний апарат має постійну систему нагрівання зварювальних елементів.
Імпульсні зварювачі
Імпульсні зварювачі призначені для запаювання пакетів та мішків з полімерних матеріалів (ПП, ПЕ). Активно використовують на виробництві, у сфері обслуговування, у торгівлі.
Принцип дії. Оператор розміщує пакет або плівку між поверхнею з нагрівальним елементом, який покритий тефлоновою стрічкою та рухомою притискною планкою із силіконовою вставкою. Потім опустивши притискну планку (загоряється індикатор) подається короткочасний імпульсний струм, який розігріває нагрівальний елемент і відбувається процес зварювання поверхонь пакета чи плівки між собою. Після закінчення зварювання індикатор гасне, що означає припинення подачі струму на нагрівальний елемент і верхня планка піднімається вгору. Герметизований пакет забирають із нижньої зварювальної планки. Шов виходить досить міцним, тому що, під час подачі імпульсу, матеріал плавиться, з взаємним проникненням, а при його відсутності - полімеризується.
В імпульсних зварювачів можна регулювати тривалість імпульсу (час зварювання). Режим підбирається в залежності від матеріалу, при якому утворюється шов найкращої якості.
Зварювачі постійного нагріву
Зварювачі постійного нагріву призначені для запаювання пакетів та мішків з товстих, багатошарових полімерних матеріалів (ПП, ПЕ) та ламінованого паперу. Активно використовують на виробництві, у сфері обслуговування, у торгівлі, у легкі промисловості, тощо.
Зварювачі з постійним нагрівом мають металеві зварювальні губки, які при стисканні утворюють гарний та міцний «єврошов» (форма шва може бути сітка або лінія). Металеві зварювальні губки при процесі запаювання постійно нагріті, відповідно до заданої температури. Температура зварювання встановлюється в залежності від матеріалу плівки або пакета.
Зварювачі прямого нагріву
Зварювачі прямого нагріву використовують для пакування малогабаритних товарів у термоусаджувальну плівку. За принципом роботи вони аналогічні відрізним ножам, що використовуються в термоусаджувальному обладнанні. У якості зварювального та відрізного елемента використовується ніхромова струна.
Принцип роботи. Оператор розміщує пакет або плівку між робочою поверхнею, яка покрита тефлоновою стрічкою та рухомою притискною планкою із нагрівальним елементом «струна». Далі, у момент притиску верхньої планки зварювача відбувається подача електричного струму на нагрівальний елемент і здійснюється процес зварювання поверхонь пакета чи плівки між собою. Після закінчення зварювання верхній фіксуючий важіль потрібно підняти для зупинки подачі струму. Герметизований пакет забирають із нижньої зварювальної планки.
У зварювачах прямого нагріву оператору необхідно знати час запаювання пакета, щоб не перепалити плівку тому, що при горизонтальному положені верхньої планки ніхромова струна постійно нагріта.
Приклади зварювачів з різними типами нагріву:
Індукційні зварювачі
Зварювачі індукційні - ручні настільні портативні апарати, призначені для термоіндукційного зварювання металізованого матеріалу до горловин неметалевих пляшок, пластикових або скляних, а також контейнерів круглої форми, дозволяє отримати герметичну упаковку. Широко використовується у харчовій, фармацевтичній, косметичній та хімічній промисловості.
Принцип роботи. Індукційне зварювання кришки або теплова герметизація є дуже простим технологічним процесом. Тара заповнюється продуктом і закривається кришкою, всередині якої встановлена захисна металізована мембрана - вкладиш, який складається з основи - картон, сполучної речовини - віск, алюмінієвої фольги, термолака. Потім індукційна насадка прикладається до кришки тари. Контрольоване електромагнітне поле діє на металізований вкладиш, виділяючи при цьому тепло, що призводить до розплавлення алюмінієвої фольги вкладиша. Фольга приварюється до горловини тари завдяки термолаку нанесеному на поверхню фольги. Шар тимчасового адгезиву (віску) руйнується. Коли споживач відкриває кришку, фольга залишається на горловині тари, а основа залишається в кришці. Алюмінієва мембрана надійно приварена до горловини забезпечує герметичність тари.
Типи нагрівальних елементів
Нагрівальні елементи у зварювачах плівок можуть бути виконані у вигляді «струни» або «шини». Різниця між ними в тому, що «шина» тільки зварює плівку, а «струна» ще й відрізає її. Ще одна головна відмінність - нагрівальний елемент «шина» формує зварювальний шов шириною до 10 мм, а «струна» - 0,7 мм.
Якщо після зварювання плівки нагрівальним елементом «струна» здійснити термофеном усадку, то шов стане практично непомітним.
Конструктивні особливості зварювачів
- Деякі моделі зварювачів можуть бути оснащені вбудованим механічним ножем для обрізування надлишку плівки від пакету.
- В залежності від моделі, зварювачі можуть бути оснащені маркувальним принтером (датером) за допомогою якого можна формувати дату пакування, номер партії, серійний номер, тощо
- В деяких конструкціях зварювачів передбачено наявність спеціального пристрою для розмотування рулонних матеріалів типу рукав
- Окремі моделі зварювачів обладнані спеціальним накопичувачем тефлонового полотна
- Підлогові зварювачі мають в наявності регульований робочий стіл для зручного пакування продукції
У компанії КОЗАК+ Ви можете замовити плівку для пакетів, а також витратні матеріали до зварювачів: нагрівальні елементи («струна», «шина») і тефлонові стрічки.