Шановні відвідувачі! Під час карантину компанія КОЗАК+ продовжує працювати в режимі он-лайн замовлень. Графік відправлень товарів не змінився.
У кошику 0

Стретч-плівка

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Стретч-плівка

(англ. stretch витягування) - гнучкий рулонний пакувальний матеріал,який має властивість розтягуватися і стискатися.

При пакуванні товарів стретч-плівка забезпечує надійну фіксацію, особливо це важливо для вантажів на палетах або піддонах. Стійкість до механічних впливів, таким як проколи і продавлювання, а також висока міцність по відношенню до розривних зусилль забезпечують надійний захист упаковуваних товарів від шкідливих впливів під час транспортування або зберігання.

Характеристики

Завдяки еластичному розтягуванню стретч-плівки в процесі пакуванння і за рахунок її прагнення повернутися в початковий стан, виникає «утримуюча» сила, яка забезпечує стійку фіксацію продукції зі збереженням захисної функції упаковки.

Унікальною властивістю стретч-плівки є "липкість" шарів по відношенню один до одного. «Самоклеючі» властивості утворюються в ПВХ матеріалі при отриманні стретч плівки за рахунок накопичення електростатичної напруги. Саме за рахунок цього шари стретч-плівки щільно прилягають один до одного під час обмотки, утворюючи герметичну упаковку.

Однією з важливих експлуатаційних характеристик стретч-плівки є величина попереднього розтягу (престретч), тобто величина, на яку може бути розтягнута плівка при обгортанні палети з забезпеченням гарантованого скріплення і збереження вантажу без пошкодження плівки. В основному, ручні стретч-плівки мають престретч 70 ... 100%, а машинні - 100 ... 300%.

Від величини престретч машинної стретч-плівки залежить і тип обладнання, на якому вона використовується. Так, машинні стретч-плівки з престретчем 100 ... 150% застосовуються на ручних і напівавтоматичних машинах з низькою швидкістю обмотування, оснащених системою розтягування плівки у вигляді каретки з механічним або електромагнітним гальмом. Машинні стретч-плівки з престретчем 150 ... 220% застосовуються на напівавтоматичних машинах з помірною швидкістю обмотування, оснащених системою розтягування плівки у вигляді кареток з механічної дії моторизованим або електричним моторизованим попереднім розтягом. Машинні стретч-плівки з престретчем більше 220% застосовуються на напівавтоматичних і автоматичних машинах з високим обсягом операцій і високою швидкістю обмотування, оснащених системою розтягування плівки у вигляді каретки з електричним моторизованим попереднім розтягом.

Класифікація стретч-плівки

За сферами застосування стретч-плівку поділяють на:

  • Технічна стретч-плівка. Призначена для пакування вантажів на палетах (піддонах). Упаковка виробляється шляхом обмотування вантажу плівкою. Застосовується в різних галузях промисловості і торгівлі. Технічна плівка може мати значну товщину, що дозволяє використовувати таку плівку для пакування дуже важких вантажів
  • Стретч-плівка для харчової промисловості. Використовується як одноразова упаковка харчових продуктів тривалого терміну зберігання.

Плівка цього типу має унікальну властивість вибірково пропускати складові повітря: водяна пара і вуглекислий газ назовні, а кисень всередину, що не дає можливості бактеріям розвиватися в упакованому продукті. Крім того, продукти в такій упаковці зберігають свій початковий вигляд і смакові якості значно довше.

За способом застосування стретч-плівку поділяють на:

  • Стретч плівка для ручного пакування. Застосовується за допомогою ручних розмотувачів
  • Стретч плівка для машинного пакування. Застосовується за допомогою спеціальних машин (палетообмотувачі), оснащених різними системами розтягнення плівки

За кольором стретч-плівку поділяють на:

  • Прозора стретч-плівка. Прозора плівка, яка полегшує складські роботи та комплектування замовлень для клієнтів
  • Пофарбована стретч плівка. Широко використовувана чорна стретч-плівка дозволяє зберегти конфіденційність вантажу і його збереження
Купити стретч-плівку
Перегляди - 357
Синоніми: стретч плівка