У кошику 0

Полівінілхлорид

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Полівінілхлорид

(синоніми: поліхлорвініл, вініл, ніппон) — термопластичний полімер вінілхлориду. Відрізняється хімічною стійкістю до лугів, мінеральних масел, багатьом кислотам і розчинникам. Не горить на повітрі, але має малу морозостійкість (-15 °C). Нагрівостійкість: +65 °C.

Хімічна формула: [-CH2-CHCl-]n. Міжнародне позначення — PVC.

Фізичні властивості
 • По зовнішньому вигляду промисловий ПВХ являє собою порошок білого кольору, без смаку й запаху.
 • Молекулярна маса 10-150 тис.
 • Щільність — 1,35…1,43 г/см³.
 • Температура склування 75…80 °C ( для теплостійких марок до 105°C).
 • Температура плавлення — 150…220°C.
 • Важкогорючий. При температурах вище 110…120°C схильний до розкладання з виділенням хлористого водню Hcl.
 • Температура займання 500°С.
 • Температура самозаймання 1100°С
 • Розчиняється в циклогексаноні, тетрагідрофурані, диметилформаміді, діхлоретані, обмежено — у бензолі, ацетоні. Не розчиняється у воді, спиртах, вуглеводнях. Стійкий у розчинах лугів, кислот, солей. Стійкий до дії вологи, кислот, лугів, розчинів солей, бензину, гасу, жирів, спиртів.
 • Межа міцності при розтяганні — 40…50 Мпа, при вигині — 80…-120Мпа.
 • Питомий електричний опір — 1012…1013 Ом·м. Является хорошими диелектриком.
Історія

ПВХ був випадково виявлений принаймні двічі в 19 столітті, спочатку в 1835 році Віктором Анрі Реньє й в 1872 році Євгенієм Бауманном. В обох випадках полімер з'явився як біла суха речовина усередині колб із вінілхлоридом, які були виставлені на сонячне світло. На початку 20 століття російський хімік Іван Остромисленський і Фріц Клот з німецької хімічної компанії Грісхайм-Електрон намагалися використовувати ПВХ у комерційних цілях, але труднощі по обробці жорсткого, часом тендітного полімеру заблокували їхні зусилля. В 1926 році Вальдо Симон і компанія BF Goodrich розробили метод пластіфіцірованя ПВХ, змішуючи його з різними добавками. Результатом став більш гнучкий й легко оброблюваний матеріал, завдяки чому незабаром було досягнуто широке комерційне використання.

Одержання

У промисловості полімеризація ПВХ проводиться суспензійним, блоковим (полімеризація в масі) і емульсійним методами.

 • Суспензійний ПВХ переробляється у вироби вальцюванням (каландруванням), екструзією, литтям під тиском і пресуванням ПВХ, отриманий у масі або суспензії, використовується для виробництва твердих, а також напівм'яких і м'яких, так званих пластифіцированних, пластичних мас.
 • Емульсійний ПВХ переробляється у вироби пресуванням, литтям під тиском, вальцюванням, екструзією, а також у м'які вироби через пасти (пластизоли). Емульсійний полівінілхлорид.
 • Масовий ПВХ застосовується для виготовлення різних виробів вальцюванням, екструзією й пресуванням.
Частка емульсійного ПВХ поступово зменшується, хоча він знаходить застосування для одержання пластизолей. Зростає частка суспензійного ПВХ, застосовуваного для виготовлення труб, аркушів, плівки, сулій, віконних рам і інших виробів. Частка суспензійного ПВХ у загальному обсязі виробництва становить 75-80 %.

Застосування

Плівка пакувальна ПВХ У пакувальній галузі ПВХ широко використовується для виробництва упаковки. У Європі щороку не менш 250 тис. тонн ПВХ використовується для виробництва пакувальних матеріалів. Основні сфери застосування: тверда плівка (51%), пляшки (35%), гнучка плівка (11%) і пляшкові кришки (3%). У якості прикладів використання ПВХ в упаковці можна привести туалетні приналежності, тюбики для зубної пасти, мобільні телефони й аксесуари для них.

Також ПВХ застосовується для електроізоляції проводів і кабелів, виробництва аркушів, труб (переважно хлорований полівінілхлорид), плівок, плівок для натяжних стель, штучних шкір, полівінілхлоридного волокна, пінополівінілхлориду, віконних профілів, лінолеуму, взуттєвих пластикатів, меблевої крайки і т.д.

Безпека

Основною проблемою, пов'язаної з використанням ПВХ, є складність його утилізації — при спалюванні утворюються високотоксичні хлорорганічні з'єднання.

Купити ПВХ плівку
Перегляди - 4314
Синоніми: ПВХ