У кошику 0

Політетрафторетилен

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Політетрафторетилен

полімер тетрафторетилену, пластмаса, яка володіє унікальними фізико-хімічними властивостями і застосовується в різних областях науки, техніки і в побуті. Слово "Тефлон" - це зареєстрований бренд компанії DuPont.

Історія

Політетрафторетилен був відкритий у квітні 1938 року 27-річним вченим-хіміком Роєм Планкетт, який випадково виявив, що закачаний ним в балони під тиском газоподібний тетрафторетилен спонтанно полімеризувався в білий парафіноподібний порошок. Компанія Kinetic Chemicals, де працював Планкетт запатентувала речовину в 1941 році і зареєструвала торгову марку "Тефлон" в 1945 році. До 1950 року компанія DuPont придбала акції Kinetic Chemicals і стала випускати понад 450 тонн тефлону в рік. З тих пір патент на винахід тефлону належить компанії DuPont.

Властивості

Хімічна формула (-C2F4-)n.

Тефлон — біла, в тонкому шарі прозора речовина, що зовні нагадує парафін або поліетилен. Має високу тепло- і морозостійкість, залишається гнучким і еластичним при температурах від -70 до +270 ° C, прекрасний ізоляційний матеріал. Тефлон має дуже низький поверхневий натяг, адгезію та не змочується ні водою, ні жирами, ні більшістю органічних розчинників. Є хімічно інертним, допускаючи контакт з харчовими продуктами.

Застосування
Стрічка ПТФЕ

Антипригарні і антиадгезійні покриття з тефлону і склотканини з тефлоновим покриттям можуть бути як з клейовим шаром (з силікону або акрилу) так і без нього. Діапазон товщини від 0,035 мм до 2,2 мм. Ширина виробів до 4 метрів. Текстура покриття має широкий діапазон варіантів - від гладкої (глянсовою) до тонкої, що повторює рельєф армуючої тканини.

У пакувальної промисловості антипригарні і антиадгезійні покриття з тефлону і склотканини з тефлоновим покриттям застосовуються:

  • В якості антипригарного покриття для зварювальних нагрівальних елементів. Запобігає від налипання полімерних плівок на пресуючі поверхні
  • В якості протипригарного тефлонового покриття на притискних планках в машинах для пакування в термоусадочну плівку (тефлонові стрічки серії 700-5 і тефлонові сітки серій 9014, 9014 COND, 9033, 9035 1000)

В інших галузях тефлон використовують в будь-яких випадках, коли потрібна антиадгезія, в т.ч. при високих температурах:

  • У харчовій промисловості в якості конвеєрів для обсмажування м'яса, риби та птиці, для сушки сухарів, горіхів, насіння, при виготовленні напівфабрикатів піци
  • У харчовій промисловості в процесі випічки дрібноштучних кондитерських виробів (тефлонові стрічки)
  • У швейній промисловості в ламінуючих пресах для отримання багатошарових виробів (лацкани блузок, комірці сорочок тощо.)
Купити полотно тефлонове
Перегляди - 930
Синоніми: ПТФЕ