У кошику 0

Поліестер

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Поліестер

термопластик, наукова назва якого поліетилентерефталат (ПЕТФ) - названий також поліефіром, лавсаном тощо. Продукт поліконденсації етиленгліколю з терефталевою кислотою.

ПЕТ - це тверда, безбарвна, прозора речовина в аморфному стані і біла, непрозора в кристалічному стані. Переходить в прозорий стан при нагріванні до температури склування і залишається в ньому при різкому охолодженні і швидкому проході через так звану «зону кристалізації».

Одним із важливих параметрів ПЕТ є в'язкість, яка визначається довжиною молекули полімеру. Зі збільшенням в'язкості швидкість кристалізації знижується. Міцний, зносостійкий, хороший діелектрик.

Історія

Дослідження по поліетилентерефталату були розпочаті в 1935 р. в Великобританії Вінфілдом (J. R. Whinfield) і Діксоном (G. T. Dickson), в фірмі Calico Printers Association Ltd. Заявки на патенти поліетилентерефталату були подані і зареєстровано 29 липня 1941 р. і 23 серпня 1943 р. Опубліковані в 1946 р.

Фізичні властивості

  • Щільність 1,38 … 1,4 г/см³
  • Температура плавлення 260 °C
  • Температура склування 70 °C
  • Морозостійкість до -60 °С

Не розчинний у воді і органічних розчинниках, стійкий в кислотах і в розчинах лугів. У той же час ПЕТ розчинний в ацетоні, бензолі, толуолі, етилацетаті, чотирихлористому вуглецю, хлороформі, метиленхлориді, метилетилкетоні і, тому, листи ПЕТ можуть так само добре склеюватися, як оргскло, полістирол і полікарбонат.

Має високу механічну міцність, стійкість до стирання і багаторазовим деформаціям при розтягуванні і вигині та зберігає свої високі ударостійкі і міцності в робочому діапазоні температур від -40 °С до +60 °С, але для тривалого застосування цього матеріалу необхідний захист від ультрафіолетового випромінювання.

Застосування

Поліетилентерефталат широко використовується в промисловості:

  • в сфері пакування ПЕТ використовується для виробництва страппінг-стрічок
  • виготовлення заготовок (преформ) різного виду, з яких потім виготовляються (видуваються після нагрівання) пластикові контейнери різного виду і призначення
  • матеріал для носіїв інформації - основа всіх сучасних фото-, кіно- і рентгенівських плівок; основа носіїв інформації в комп'ютерній техніці (гнучкі диски - дискети)
  • основа магнітних стрічок для аудіо-, відео- та іншої записуючої техніки
  • листовий матеріал, прозорий для сонячних променів і стійкий до впливів навколишнього середовища, який використовується в сільському господарстві і будівництві
  • основний матеріал для армування автомобільних шин, транспортерних стрічок, шлангів високо тиску та інших гумотехнічних виробів
Купити поліестерові стрічки
Перегляди - 1166
Синоніми: ПЕТ