У кошику 0

Поліетилен

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Поліетилен

термопластичний полімер етилену, відноситься до класу поліолефінів (ПОФ). Найпоширеніший у світі пластик. Являє собою воскоподібну масу білого кольору (тонкі аркуші прозорі і безбарвні).

Хімічно- і морозостійкий, ізолятор, не чутливий до удару (амортизатор), при нагріванні розм'якшується (температура 80 ... 120 ° С), при охолодженні застигає, адгезія - надзвичайно низька.

Історія

Винахідником поліетилену вважається німецький інженер Ганс фон Пехманн, який вперше випадково отримав цей продукт в 1899 році. Однак це відкриття не набуло поширення. Друге життя поліетилену почалася в 1933 році завдяки інженерам Еріку Фосету і Реджинальд Гібсону. Спочатку поліетилен використовувався у виробництві телефонного кабелю і лише в 1950-і рр. став використовуватися в харчовій промисловості як упаковка.

Поліетилен отримують полімеризацією етилену. Поліетилен надходить на обробку у вигляді гранул від 2 до 5 мм. Залежно від температури, тиску, наявності або відсутності каталізаторів отримують різні модифікації поліетилену.

Модифікації поліетилену
  • Поліетилен низької щільності (ПЕНЩ) або поліетилен високого тиску (ПЕВТ), High Density Polyethylene (LDPE)
  • Поліетилен високої щільності (ПЕВЩ) або поліетилен низького тиску (ПЕНД), High Density Polyethylene (HDPE)
  • Поліетилен середнього тиску (ПЕСД)

Асортимент полімерів етилену може бути значно розширений отриманням сополімерів його з іншими мономерами, а також шляхом отримання композицій при компаундуванні поліетилену одного типу з поліетиленом іншого типу, поліпропіленом, поліізобутиленом, каучуками тощо

При сополимеризации етилену з олефінами, які мають більш триваліші зв'язки, отримують так званий лінійний поліетилен.

Окремо існують модифікації так званого «зшитого» поліетилену ПЕ-С (PE-X). Суть зшивання полягає в тому, що молекули в ланцюжку з'єднуються не тільки послідовно, але і утворють бічні зв'язки, які з'єднують ланцюжкм між собою, за рахунок цього досить сильно змінюються фізичні і в меншій мірі хімічні властивості виробів. Розрізняють 4 види зшитого поліетилену (за способом виробництва): пероксидне (а), силанового (b), радіаційний (с) і азотний (d). Найбільшого поширення набув PE-X-b, як найбільш швидкий і дешевий у виробництві.

Фізичні властивості

Стійкий до води, не реагує з лугами будь-якої концетрації, з розчинами нейтральних, кислих і основних солей, органічними і неорганічними кислотами, але розкладається при дії 50%-ї азотної кислоти при кімнатній температурі під впливом рідкого газоподібного хлору і фтору. При кімнатній температурі не розчиняється і не набухає ні в одному з відомих розчинників. При підвищеній температурі (80 °C) розчинний в циклогексане і чотирихлористому вуглеці. Під високим тиском може бути розчинений в перегрітій до 180 °C воді.

Застосування

Поліетилен широко застосовується в сучасному виробництві. У пакувальної сфері найбільшого поширення набули поліетиленові плівки, крім того поліетилен використовується для виробництва пляшок, контейнерів, ящиків та іншої тари.

Перегляди - 3453
Синоніми: ПЕ