У кошику 0
Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Пакет-струна

пакет, зазвичай поліетиленовий, з спеціальним замком Zip-Lock (ZipLoc). Інша назва такого пакета гріппер (англ. gripper, захват, зажим). Вони ж - пакети із струнним замком.

Перегляди - 364
Пакувальна одиниця

виріб, який створюється в результаті з'єднання упаковуваної продукції з упаковкою.

Перегляди - 732
Палета

(англ. pallet - піддон) (також палета) - плоска транспортна конструкція, зроблена з дерева або пластмаси (і в деяких випадках з металу), призначена для переміщення різноманітних товарів зручним способом, будучи піднятою будь-яким пересувним вантажопідйомним пристроєм.

Перегляди - 602
Синоніми - паллета
Плівка поліетиленова

матеріал, що виготовляється методом екструзії з подальшим розтяганням із поліетилену низького або високого тиску. Плівка виготовляється у вигляді полотна, напіврукава і рукава.

Перегляди - 645
Пляшка

споживча тара, яка має циліндричний корпус, що переходить у вузьку горловину, передбачену для закупорювання, з плоским або увігнутим дном. Пляшки виготовляють зі скла, а також з термопластів, наприклад, з поліетилентерефталату (ПЕТ).

Перегляди - 233
Повітряно-бульбашкова плівка

це сучасний матеріал у сфері пакування, що забезпечує підвищену збереженість упакованого виробу, завдяки своїм унікальним властивостям. Повітряно-пухирчаста плівка виробляється з поліетилену високого тиску (низкою щільності).

Перегляди - 1539
Поліаміди

(англ. Polyamide, PA) полімери на основі синтетичних високомолекулярних сполук, що містять в основному ланцюзі амідні групи -CONH-. Вони відзначаються високими температурами плавлення завдяки міжмолекулярним водневим зв'язкам.

Перегляди - 1467
Синоніми - поліамід
Полівінілхлорид

(синоніми: поліхлорвініл, вініл, ніппон) — термопластичний полімер вінілхлориду. Відрізняється хімічною стійкістю до лугів, мінеральних масел, багатьом кислотам і розчинникам. Не горить на повітрі, але має малу морозостійкість (-15 °C). Нагрівостійкість: +65 °C.

Перегляди - 2851
Синоніми - ПВХ
Поліестер

термопластик, наукова назва якого поліетилентерефталат (ПЕТФ) - названий також поліефіром, лавсаном тощо. Продукт поліконденсації етиленгліколю з терефталевою кислотою.

Перегляди - 605
Синоніми - ПЕТ
Поліетилен

термопластичний полімер етилену, відноситься до класу поліолефінів (ПОФ). Найпоширеніший у світі пластик. Являє собою воскоподібну масу білого кольору (тонкі аркуші прозорі і безбарвні).

Перегляди - 2981
Синоніми - ПЕ
Поліетилен високої щільності

(англ. High-density polyethylene, HDPE) або по-іншому поліетилен низького тиску - термопласт, отриманий з нафти.

Перегляди - 837
Синоніми - ПЕВЩ, ПЕНТ,HDPE
Поліетилен лінійний

лінійний поліетилен низької щільності (англ. Linear low-density polyethylene, LLDPE) - це власне лінійний полімер (поліетилен) з великою кількістю коротких гілок, в основному отримується шляхом кополімеризації етилену з олефінами, що мають більш довгі ланки.

Перегляди - 1133
Синоніми - LLDPE
Поліетилен низької щільності

(англ. Low-density polyethylene, LDPE) або по-іншому поліетилен високого тиску (ПЕВТ) - термопласт, одержуваний з нафти. ПЕВТ був першим типом поліетилену, виробленим в 1933 році компанією Imperial Chemical Industries (ICI) шляхом полімеризації вільних радикалів з використанням технології високого тиску. Таким способом ПЕВТ проводиться по цей день. ПЕВТ скрізь переробляється вторинно, його номер для знака вторинної переробки - «4».

Перегляди - 825
Синоніми - ПЕВТ, ПЕНЩ, LDPE
Поліолефіни

(англ. Polyolefin, POF) високомолекулярні полімери, одержувані гомо- і співполімеризацією олефінів (інша назва алкени, або етиленові вуглеводні із загальною формулою [CnH2n]) по радикальному, іонному або координаційно-іонному механізму.

Перегляди - 1158
Синоніми - ПОФ
Поліпропілен

(англ. Polypropylene, polypropene, PP) - полімер пропілену (пропена), відноситься до класу поліолефінів (ПОФ). Отримують полімеризацією пропілену в присутності металокомплексних каталізаторів.

Перегляди - 1743
Синоніми - ПП